![]() |
![]() |
GYAKORI KÉRDÉSEK
|
A SAJÁTVÉR TERÁPIÁRÓL
A SZÉNANÁTHA GYÓGYÍTÁSA
Ezen az oldalon
Kérdés – 2013. május 4.: A napi egy kávé antidotálja a homeopátiás szert, jelen esetben a sajátvér gyógyszert?
Válasz: Nem, napi egy kávé, szigorúan betartva az időkülönbségeket, biztosan nem rontja a homeopátiás szerek hatását.
Kérdés – 2013. május 4.: A férjem ma elkezdte a sajátvér kúrát, eddig antiallergént szedett minden nap este egyet. Tegnap este már nem vette be a gyógyszert, mivel ma elkezdte a C 7-tel.Sajnos a szénanátha tünetei nagyon felerősödtek, most nem tudjuk, hogy azért, mert elkezdte a kúrát, vagy, mert abbahagyta az antiallergén szedését. Holnap mennie kell dolgozni, de nem tudjuk, hogy most mit csináljunk, mert a tünetek nagyon erősek, így nem fog tudni dolgozni holnap. Lehet a kúrát folytatni úgy is, hogy szedi az antiallergént? Vagy inkább ne, és kezdjük már ma este a C 9-el? Mindenképpen valamiféle javulást kell elérnünk, mert így nem tud dolgozni.
Válasz: Ha valakinek annyira erősek a szénanáthás tünetei, hogy nem tudja elviselni a sajátvér kúránál esetleg pár napig jelentkező első rosszabbodást, vagy azt, hogy a sajátvér gyógyszer csak több nap, vagy talán csak a kúra végén hat, az ne kezdje el a sajátvér-kezelést a szénanáthás időszakban.
A levélírónak ezen felül a konkrét panaszra még ezeket a lehetőségeket vázoltam: A homeopátiában nem helyes két dolgot egyszerre csinálni: egy homeopátiás szert elkezdeni, és közben az allopátiás gyógyszert egy csapásra elhagyni, mert vagy nem lehet tudni, mi okozta a tünetek rosszabbodását, vagy azt, hogy mi mulasztotta el, azaz, hogy a homeopátiás szer hat-e vagy sem.
Dr. Élthes Eszter – 2013. január 8.: Könyvem 23. oldalán alul, vastag betűkkel szedve hívom fel a figyelmet arra a szabályra – ez egyébként a homeopátia egyik legfontosabb szabálya –, hogy a kúrát, azaz minden homeopátiás gyógyszer szedését, azonnal abba kell hagyni, ha a tünetek elmúltak, de legalábbis jelentősen csökkentek. Ezután a 24. oldalon Peter Chappell-től idézek erre vonatkozóan: „Az emberek gyakran nem tudnak igazán hinni abban, hogy a gyógyulás megkezdődött, és még az első biztos jel után sem akarnak leállni a szer szedésével. [Pedig] a gyógyulási folyamatot a továbbiakban a saját lendülete viszi tovább. Olyan ez, mint a hegyről legördülő kő; ha egyszer már elindult, nincs értelme rugdosni, hogy gyorsabban guruljon.”
Az allopátiás gyógyszerekhez szokott emberiség nehezen fogja fel e szabály a lényegét, ami abból áll, hogy mindenfajta javulás esetén – még egy kúránál is – az adagolást legalább ritkítani kell! Különösen akkor, ha a javulás a közérzetben érzékelhető leginkább, bár a helyi tünetek még megvannak. Levélváltásunknak az adagolásra vonatkozó részei nagyon tanulságosak:
Kérdés – 2012. augusztus 28.: „Az interneten böngészve ismertem meg a sajátvér gyógyszert. Elkészítettem, a mai nap volt a második a 9-es potenciából. Minden működik, kivéve az orrfolyás, éjszakai orrdugulás. Kérdezem, módosítsam az adagolást?” Válasz: „Így messziről nemigen tudom megítélni, hogy a javulás mekkora mértékű volt. De ha jelentős, akkor a Maga helyében talán egyelőre nem is változtatnék semmit, hanem várnék egy kicsit.”
Kérdés – 2012. szeptember 17.: „Próbáltam megfogadni a tanácsát, semmit nem változtattam, tovább ettem a 9-est, napi négy cseppet. Egyre jobban lettem, a szünnap után vasárnap nem kezdtem el a következőt (C 12-öt), azóta sem veszem. Nem vagyok tünetmentes, de majdnem. 15 éve nem éreztem azt, amit a mostani már langyosabb őszi napokon a kertünkben, köszönöm. Nem akarnék telhetetlen lenni, csak kérdezem, tudok-e most valamit tenni valamelyik fiolámmal annak érdekében, hogy teljesen tünetmentes legyek?” Válasz: „Elkezdheti a C 12-t. Talán az meghozza a még jelentősebb javulást. Csak akkor hagyja abba, ha két-három adag után sem lesz jobb, illetve azonnal, ha rosszabb lesz.”
Kérdés – 2012. szeptember 20.: „Próbáltam szigorúan az alapelveket és a tanácsait betartani. ("Így messziről nemigen tudom megítélni, hogy a javulás mekkora mértékű volt. De ha jelentős, akkor a Maga helyében talán egyelőre nem is változtatnék semmit, hanem várnék egy kicsit.") Szóval semmit sem változtattam, csak a 9-est ettem és javultam a leírtak szerint. Úgy gondolom picit türelmetlen voltam a kérdésemmel, de inkább nem próbálkoznék a 12-essel, mert "félek" attól, hogy rosszabb lesz.”
A levonható tanulság az első kúrát illetően az, hogy az adagolást mindenfajta javulás esetén ritkítani kell! Ha a közérzet továbbra is jó, meg kell maradni a ritkább adagolás mellett. Ha a közérzet és a tünetek is rosszabbodnak ettől a ritkább adagolástól, akkor vissza kell térni a sűrűbb adagolásra és/vagy magasabb (vagy mélyebb) potenciára, kinek-kinek individuális érzékenysége szerint!
Olyankor, ha az első évi tünetmentesség után, a következő évben (vagy később) újra megjelennek a tünetek, minden esetben elsőként az alacsony potencia egyetlen adagjával kell megpróbálni beindítani a gyógyulást (Imhäuser doktornőnél ez volt az általános), vagy ha ezzel nem sikerül, akkor egyhetente egy adaggal. És ha ez sem használ, akkor mindenképpen el kell végezni az alkati kezelést. A homeopátia alapszabálya, amit minden komoly szakkönyv unos-untalan ismétel: A homeopátiában a kevés a legtöbb, a sok mindent elronthat!
Dr. Élthes Eszter:
Kérdés: A tegnapi nappal megkaptam a könyvét, amelyet már el is olvastam. Azt szeretném megkérdezni, hogyha a férjem parlagfű allergiás, akkor mikor kell elkezdeni a könyvben leírtakat. A téli hónapokról már lecsúsztunk, a kérdésem az lenne, hogy elkezdhetjük most is a leírás szerint, vagy várjuk meg, amíg megjelennek az allergiás tünetek.
Válasz: A kérdés az, hogy részesült-e a kedves férje már valamilyen homeopatikus kezelésben, és ha igen, miben? Ha nem, akkor a következő a javaslatom: Ha e salaktalanítás ellenére a parlagfű megjelenésekor mégis előjönnek a tünetek, akkor végig kell csinálni a sajátvér terápiát az akut esetre előírt adagolásban.
Ezen felül felhívom a figyelmet egy fontos dologra, amiről eddig nem írtam. Minden új homeopátiás szer bevétele előtt fel kell írni az éppen aktuális tüneteket, panaszokat, legyenek azok bármilyen banális tünetek. A kezelés közben ugyanígy minden változást fel kell írni. (Lehet, hogy régebbi tünetek előjönnek egy rövid időre, vagy valamilyen váladékozás lép fel: ezek nagyon jó jelek, de ha nincsenek, az sem nagy baj.) – És a kezdeti, illetve a kezelés közben lejegyezett tüneteket időről-időre össze kell hasonlítani.
Kérdés: Nekem is visszajött az allergiám április elején, elkezdtem újra a kúrát, de nem segített, így ahogy tavaly, most megint a C3-as üveghez folyamodtam. Attól jobb lett és szedtem immunerősítőnek grapfruitmag olajat is. Nekem valahogy a C3 segít, nem tudom miért, de az a lényeg, hogy jobb lesz tőle. Mire végigcsináltam a 6 napot, el is múlt. Remélem augusztusban nem tér vissza. Érdekes ez a vércsepp terápia, valószínű mindenkinél máshogy hat, de érdemes próbálkozni vele. Válasz: Nagyon örülök ennek a levélnek. Ugyanis arról tanúskodik, hogy nem vagyunk egyformák, mindenki más, és ezért másképp is reagál. Az egyik embernél a magasabb, a másiknál az alacsonyabb potencia, az egyiknél a sűrűbb, a másiknál a ritkább alkalmazás segít. A lényeg tehát az, hogy mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia saját magát. Ehhez bizalom, kitartás és bátorság kell. Mint mindenhez az életben.
Kérdés: Tavaly nagyon örültem, hogy egy kezelés után elmúlt a szénanáthám, az Önök leírását követően. Most azonban újra folyik az orrom és tüsszögök. A könyvből nem derült ki számomra, hogy most melyik üveggel folytassam ismét a kúrát. Válasz: A németországi tapasztalatok azt mutatták, hogy abban az esetben, ha a sajátvér terápia már az első kúra után sikerrel jár, azaz elmulasztja az allergiás tüneteket, ez a hatás évekig is eltarthat. Ez azonban sajnos nem mindig áll fenn. Egyfelől azért, mert környezetünk egyre szennyezettebb, másfelől, mert egyre több káros anyag kerül a szervezetünkbe a rengeteg adalékanyag miatt. A könyv 24. oldalán ezt írom: „Ha egy – esetleg évekig tartó – tünetmentesség után a szénanátha újból teljes erőből ütné fel a fejét, akkor az akut esetre érvényes kezelést rögtön az akut stádiumban kell újra elvégezni.”
Ha tehát, mint a levélírónál, az első sikeres kúra után a következő évben teljes erejével újra jelentkeznek a tünetek, a kúrát meg kell ismételni. Aki az üvegcséket megfelelő módon tárolta, azaz biztos benne, hogy azok nem lettek se sugárzásnak, se más káros hatásnak kitéve, az ehhez a régi sajátvér gyógyszerét használhatja fel. Akár úgy, hogy minden potenciából van még elég az üvegben, akár úgy, hogy az előző, de korábban nem használt potenciából elkészíti a C 7-es, C 9-es és C 12-es potenciát. De nem szabad elfelejteni, hogy a használat előtt jól fel kell rázni a tavalyi üvegeket. Aki nem biztos abban, hogy az üvegcsék megfelelő módon lettek tárolva (vagy aki eldobta a régi üvegeket), annak azt ajánlom, hogy újra készítse el a sajátvér gyógyszerét, azaz a könyvben leírt módon az elejétől, azaz a vérvételtől kezdve, állítsa elő a szerét. Figyelem: a régi üvegeket csak sterilizálás után lehet újra használni, ezt otthon nemigen lehet elvégezni, úgy hogy, ha szükség van rá, új üvegeket kell vásárolni!
A könyv (a 68. oldaltól) is foglalkozik a krónikus betegségek kezelésével, az úgynevezett alkati kezeléssel. Mivel a szénanátha a krónikus betegségek körébe tartozik, végleges meggyógyításához hozzátartozik az alkati kezelés, melyet a tünetmentes hónapokban érdemes elvégezni.
Kérdés: A múlt héten vettem meg az Önök csodálatos könyvét és azonnal hozzáláttam a gyógyszerem elkészítéséhez. Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem. A 25. oldalon, a megelőző adagolásnál számomra nem érthető, hogy jön ki a 18 hét. A könyvben az áll, hogy heti egyszer, 3-4 csepp, 6 héten keresztül, ugyanazon potenciálból, kezdve a C7 potenciállal, amíg el nem jutunk a C12-hez. A C7-től a C12-ig hat üvegcse van, és mindegyiket 6 hétig kell szedni. Az összesen 36 hét. Szeretném megkérdezni, hogy nem elnyomtatás-e, és ha igen hol az elírás.
És alig pár nappal később egy újabb levélben ugyanez a kérdés ismétlődött: Válasz: Én hibáztam. A 25. oldalon, a „Megelőző kezelés (tünetmentes időszakokban)” című pontnál elmulasztottam ismét felhívni a figyelmet arra, hogy a sajátvér kezelésnél – csakúgy, mint a homeopátiában általában – nem minden potencia „játszik”. Például a C 30 után csak a C 200, majd a C 1000 (aztán C 10.000) potenciák használatosak, de az alacsonyabb potenciáknál is a C 6 (illetve a Boiron készítményeknél és a sajátvér-szernél a C5) után csak meghatározott potenciákat alkalmaznak Hahnemann és követőienek azon tapasztalatára támaszkodva, hogy a homeopátiás szerek közül bizonyos potenciák különösen hatásosak. Természetesen a gyógyszergyárak minden potenciát elkészítenek, vagyis egyesével jutnak el a magasabb potenciákig, melyeket a patikákban vásárolni lehet, de a közbenső potenciákat nem árusítják, mert nem szokás őket használni. Visszatérve tehát az adott kérdésre: a megelőző kezelésnél is csak azokat a potenciákat kell bevenni, melyeket az akut stádiumban (ahogy ez a 22. és 23. oldalon áll), vagyis csak a C 7, C 9 és C12-es potenciákat. Így jön ki a 25. oldalon a 18-as szám (3x6).
Dr. Élthes Eszter:
Sajnos, becsületesen csak egyetlen választ lehet e kérdésekre adni: A homeopátia nem varázsszer, amit hipp-hopp elő lehet rángatni, mint az egyik kezelési módot a sok közül. A homeopátiás gyógymód egyfajta életfilozófia gyakorlati alkalmazása. A homeopátiának elvei, szabályai, előfeltételei vannak. És ha valaki e szabályokkal szemben alkalmazza, akkor ritka az az eset, melyekben hatni fog. Az ezeknél komplikáltabb, nem egyszeri tüneteknél a homeopátia nem fog segíteni, ha a páciens nem változtatja meg felfogását a gyógyítás elvével, mikéntjével kapcsolatban. (Természetesen, ha valakit tudta nélkül kezelnek homeopátiával, vagy úgy, hogy elveszik tőle a fölösleges allopátiás gyógyszereit, és homeopátiás szerekkel helyettesítik, vagy úgy, hogy nincs mit elvenni tőle, például a gyermekeknél, időseknél, akiket hozzátartozóik ápolnak, kezelnek, akkor a páciensnek nem kell ismernie a homeopátiát, elég, ha a kezelője tudja, mit miért csinál. Magyarul: a homeopátia sikeressége nem a páciens „hitétől”, hanem a kezelő a tudatos felírásától függ.) Mindez a gyakorlatban azt jelenti, hogyha valaki homeopátiával akarja magát gyógyíttatni, akkor legalább a homeopátia alapjaival tisztában kell lennie, és azzal is, hogy a homeopátia nagyon sok mindenben ellene mond a hivatalos orvoslás elveinek. És azt is tudnia kell, hogyha tucatnyi orvosságot szed, akkor a homeopátia nem segíthet. Illetve csak úgy, ha a kezelést azzal kezdi, hogy orvosságait fokozatosan a minimumra csökkenti. Aki erre nem hajlandó, annak időpocsékolás a homeopátiával kísérleteznie.
Dr. Élthes Eszter:
„23-éve költöztünk szőnyegpadlós öröklakásba. Itt lettem állandó orrfolyós és tüsszögős, már az elviselhetetlenségig. A Klubrádióban hallgattam az Ön műsorát, a könyvet megvettem, a leírtak alapján cselekedtem, a kellemetlen tünetek eltűntek. Jött a parlagfűszezon és én továbbra is tünetmentes, boldog ember vagyok. Köszönöm a leveleket, a kérdéseket és a beszámolókat. Nagyon, nagyon jó érzés megtudni, hogy érdemes volt a könyvet megírni és kiadni. Hogy érdemes a honlapot készíteni, a homeopátiáról írni, ezt a csodálatos gyógymódot terjeszteni. A honlapot a továbbiakban is bővítem, a megkezdett témákat folytatom. (A Galéria oldalon hallható a levélben említett rádió-riport egy részlete.)
Kérdés: Valójában nem kérdezni akarok, hanem csak közölni a saját tapasztalataimat. Válasz: Nagyon köszönöm a beszámolót, a visszajelzést, amire a jövő érdekében valójában mindig szükség van. Ahogy az előző kérdés válaszában írtam, az alkati kezelés, és/vagy a könyvben leírt megelőző sajátvér kúra a megoldás a jövőre nézve.
Kérdés: Az idén kipróbáltam az Ön által leírt sajátvér terápiát. Köszönöm önnek, hogy ezt megosztotta a nyilvánossággal, mert az én életem sokkal könnyebb lett. A tavaszi - kora nyári allergiámat másfél hét alatt „elfújta” ez a módszer. Sajnos a parlagfű szezonban megszenvedtem augusztus utolsó heteit, noha elmentem C15-ig. Persze még így is sokkal jobb volt, mint az előző években, de azért még volt egy-két nehéz napom.
Válasz: A homeopátia a legjobb gyógymód, de van sajnos egy hibája: mindenki másképp reagál, ezért kevés az abszolút szabály. Ahogy lentebb már többször szó volt róla, mindenkinek meg kell keresnie a saját számára legmegfelelőbb adagolást. Ami a jövőt illeti: a legeslegjobb lenne, ha – ahogy elmúlik a szénanátha szezon – átesik egy ú. n. homeopatikus alkati kezelésen. (ezzel kapcsolatban lásd a honlap „Alkati kezelés – Alkati szerek” című folyamatosan felkerülő cikkét.) Ezt nagyon-nagyon tudom ajánlani. Ha mégsem teszi meg, akkor a tünetmentes téli hónapokban végig kell csinálni azt a kúrát, amit a könyvben a megelőzésnél írtam. Ha az első kúrára ilyen jól reagált, akkor megvan minden remény, hogy a téli megelőző kezeléssel jövőre a parlagfű szezon is kevésbé fogja megterhelni.
Kérdés: Idén különösen nagy a parlagfű pollen koncentrátuma, és sokkal agresszívabb, mint máskor a nagy meleg miatt. Még azoknál is erősebbek a tünetek, akiknél eddig gyengék voltak. Hogyan lehet a sajátvér gyógyszer hatását növelni? Válasz: Először azzal, hogy az elkészítéskor nem csak 10-szer, hanem sokkal többször ütögetjük az üvegcsét, egészen 100-ig fel lehet menni (kérjünk másoktól segítséget az ütögetéshez). Másodszor azzal, és ez nagyon fontos, hogy nem csak az elkészítésnél, de a bevételek előtt is felrázzuk, vagy ütögetjük az üveget. Harmadszor úgy, hogy egy nap kétszer is bevesszük a szerünket.
Kérdés: A 12-es potencia után megcsináltam a C15-ös potenciát is, és azzal folytattam a kúrát, de a tüneteim nem jobbak, hanem rosszabbak lettek. Ezután újra elkezdtem a C7-es potenciával, és ismét jelentősen javultak a tüneteim. Hogyan haladjak tovább?
Válasz: Itt kell ismételten felhívnom a figyelmet arra, hogy a homeopátia individuális gyógymód. Ahogy minden páciensnek ugyanannál a betegségnél sokszor más és más gyógyszer segít, ugyanúgy az adagolás is nagyon eltérő lehet. Van, aki érzékenyen reagál, van, aki nehezen. Van, akinek a magasabb potencia hozza meg a várt eredményt, van, akinél az alacsonyabb. Van, akinél a ritkább bevétel és van, akinél a gyakoribb. Azért olyan nagyszerű tudomány a homeopátia, mert ráneveli az embert arra, hogy megfigyelje, megismerje magát. Tehát, hogy a kérdésnél maradjak, ha a magasabb rosszabb hatású, mint az előző, akkor úgy váltson potenciát, hogy nem emeli, hanem éppen megfordítva, csökkenti. Tehát például a C9 után nem a C12-t veszi be, hanem a C8-t, vagy C7-et, vagy akár a C5-t. És ugyanez lehet fordítva is. A fontos, hogy merjünk újítani, a saját reakciónk fontosabbak, mint a sémák. Persze arra vigyázni kell, hogy az alapszabályokat betartsuk. Erre a könyvben külön is kitértem. Ott leírtam, melyek a legfontosabb szabályok, amelyeket mindenképpen be kell tartani, és melyek azok, melyeken változtathatunk.
Kérdés: Pontosan hogyan kell a cseppeket bevenni? Eddig csak homeopátiás golyókat szedtem, és nem tudom elképzelni, hogy sikerüljön belecseppenteni az embernek a saját szájába, a nyelve alá a 3-4 cseppet. Vagy kiöltjük a nyelvünket? Válasz: A honlapon (www.szenanatha-hp.fw.hu) található egy videó, melyen látszik, hogyan kell bevenni a sajátvér gyógyszert: a legegyszerűbb a tenyérbe önteni a cseppeket, és onnan felnyalni.
Kérdés: Terhesség ill. szoptatás alatt is használható a saját vér terápia? Az alkohol miatt is kérdezem. Válasz: A gyógyszerben levő alkohol mennyiség annyira elenyésző, hogy nyugodtan szedhetik a terhesek is.
Kérdés: Ki kell mosni az üvegeket, mielőtt az alkoholt belecseppentjük? El kell mosni bármelyik eszközt, vagy használhatjuk rögtön azt követően, hogy a patikában megvettük? Válasz: Az üvegeket a patikákban sterilizálják, azokat kell használni mosás nélkül. Ha valaki otthon tudja sterilizálni őket, akkor azokat is használhatja, de különben nem helyes egyszerűen mosogatni és úgy használni őket.
Kérdés: Hogyan lehet a 2. csepp vért az első üvegcsébe folyatni? Mit csinálunk az első cseppel? Megnéztem a videót és ott annyit láttam, mintha az első csepp is belemenne. A gyakori kérdésekben láttam, hogy le lehet húzni az üveg szélén, ha nem akar csöpögni, de az sem a 2. csepp vér lesz, ha jól gondolom. Kissé tanácstalan vagyok ez ügyben. Válasz: Elvileg az első cseppet le kell törölni, és a másodikat belecsöpögtetni az üvegbe. De ha valakinek nehezen jön ki még az első csepp is, akkor az vegye az első cseppet. Vannak olyanok, akiknél szinte folyik a vér, és olyanok (és ezek vannak többségben), akiknél még az egy csepp vér is nehezen jön ki. A praxisban sokan a vénából veszik a vért, de az ujjbegyből sokkal kellemesebb és egyszerűbb, és otthon is elvégezhető, ahogy a cukorbetegek is naponta csinálják. A fülcimpából is lehetne vért venni, onnan több jönne ki, dehát azt egyedül nem lehet megcsinálni.
Kérdés: Mennyire lényeges, hogy a MÁSODIK csepp vér kerüljön az üvegbe? Minden előzetes masszírozás ellenére 3 ujjamat szúrtam meg, mire EGY csepp vért sikerült kisajtolnom az ujjamból. Jó ez az első csepp vér is vagy mindenképpen tovább kell próbálkoznom egy MÁSODIK cseppért? Válasz: Ahogy az előző válaszban írtam, nincs nagy jelentősége, hogy az első vagy a második csepp vért veszi valaki. Ha nehezen jön ki a vér, akkor az első is ugyanolyan jó, mint a második. Ebben a nagy melegben könnyen besűrűsödik a vérünk, ha nem iszunk elég folyadékot, és így még nehezebben folyik.
Kérdés: 20 éve parlagfű-allergiám van. Szívesen kipróbálnám a sajátvér módszert, mivel általában jól reagálok a természetes gyógymódokra. Hogyan tudnám ezt megtenni úgy, hogy ne kelljen otthon „barkácsolnom”?
Válasz: Igen, ez a probléma sajnos nem egyedi. Többen vannak, akik ilyen vagy olyan okból nem szívesen készítik el maguk a gyógyszert. Sajnos, a gyógyszertárak nem hajlandók elkészíteni, mert se engedélyük, se idejük nincs rá. Volt egy magyar homeopata, aki régebben szintén sajátvér gyógyszerrel kezelte a betegeit, de csak addig, amíg egy gyógyszerész ismerőse el nem készítette betegei számára a szert. A német gyakorlat más: ott az orvosok, a gyógyszerészek is hajlandók a szert elkészíteni.
Kérdés: Tegnap vettem meg a könyvet, és majdnem egy szuszra kiolvastam, olyan érdekes! Az a kérdés merült fel bennem, hogy ha a terápia során nem azonnal alakul ki a jótékony hatás, lehet használni a szokásos allergia gyógyszereket addig párhuzamosan? Válasz: A gyors válaszom az, hogy türelemmel végig kellene csinálni az egész kúrát, ha kell, akár felmenni egészen C15-ig, és a kúra alatt nem kéne – a szénanátha ellen – más gyógyszert beszedni. A „lassú” válaszom az, hogy ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Ő tudja, hogy mennyire komolyak a panaszai, illetve mennyire szenved tőlük, és ez mennyi türelmet biztosít a számára. Mennyire fél a mellékhatásoktól, a szokásos gyógyszerek későbbi utóhatásaitól? Stb. stb. – De azt tudni kell, hogy a tapasztalat azt mutatja, hogy annál jobban hat a sajátvér terápia, minél kevesebb hagyományos gyógyszerrel próbálkozott előtte valaki. Úgyhogy jó lenne, ha nem szedné a szokásos allergia-gyógyszereket, akkor sem, ha nem azonnal hat a sajátvér kúra.
Kérdés: 7 éves kislányom poratka és asztma problémája milyen módon lenne kezelhető sajátvér terápiával? Sajnos eddig igazán semmilyen gyógyszer nem csillapította a tüsszögéssel, orrfolyással, sípoló légzéssel járó tüneteket, ezért miden megoldás érdekelne, ami nem jár mellékhatással és nem veszélyezteti az életét.
Válasz: Asztma is kezelhető a potenciált sajátvérrel, mind az akut rohamok, mind a rohamok közben. A vért lehetőleg egy asztmaroham közben kell levenni. A kezelést több hónapon keresztül kell folytatni.
Kérdés: Reggelente mindig nagyon sietek, azt is mondhatnám, hogy stresszes vagyok. Nem vehetem be a szert inkább este? Válasz: De igen. Sokkal fontosabb, hogy krónikus bajainknál a homeopatikus gyógyszerünket viszonylag nyugodt időben vegyük be, mint az, hogy vakon kövessünk valamilyen utasítást vagy akár jónak szánt tanácsot. De a legfontosabb, hogy akkor vegyük be, amikor – megfigyelésünk szerint – számunkra a legkedvezőbb. Ha ez egyéb szabályokat betartjuk – vagyis előtte, utána nem eszünk, iszunk vízen kívül semmit stb. – akkor a beszedés időpontját mindig magunk határozhatjuk meg. Arra kell tehát csak figyelnünk, hogy kikísérletezzük nekünk mi a legjobb.
Kérdés: Első nap, amikor elkészítettem és bevettem a cseppeket, fél óra múlva kidugult az orrom és végre kaptam rajta levegőt. Ez nagyon meglepett, mert általában nem szokott kidugulni az orrom, és ez nagyon kellemetlen tud lenni a szénanáthás időszakban. Sajnos pár óra múlva újra bedugult, és alig tudtam megállni, hogy ne vegyem be újra a cseppeket, de megálltam, mert szeretném végígcsinálni a kúrát, ahogy a könyvben le van írva. Másnap ismét bevettem, az orrom rögtön kidugult, és ez tovább is tartott, mint előző nap, aztán az orrfolyásom is abbamaradt. Harmadik nap is így reagáltam. Most az 5. napnál tartok, és minden nappal egyre jobban leszek. Nagyon örülök, hogy rátaláltam a könyvre és erre a terápiára. Bízom benne, hogy teljes lesz a gyógyulásom, hiszen már ez az első 5 nap is nagyon sokat segített!
Válasz: Először is köszönöm kedves sorait. – A könyvben csak egyfajta adagolási módszert írtam le, mert különben csak kavarodást okoztam volna. De azt tudni kell, hogy a homeopátiában nagyon kevés szabály igazán „vasszabály”, azaz olyan, amit mindenképpen be kell tartani. Minden egyéb, és az adagolás ezek közé tartozik, egyénre szabott. A könyvek és a homeopaták azért adnak meg egy bizonyos adagolást, mert kezdetben mindenkinek az egyik legnagyobb problémát az adagolás okozza: mikor, mennyit, milyen potenciában kell szedni, és nem akarnak senkit összezavarni.
Kérdés: Akárhogy igyekszem, nem sikerül a vért belecseppenteni az üvegbe. Mi a megoldás? Válasz: Ez valóban olyan kérdés, melyre már régen adós vagyok a válasszal, hiszen sok esetben fennáll ez a probléma. A megoldás nagyon egyszerű: ha vérünk ugyan elegendő mennyiségben kibuggyan, de nem akar lecseppenni, akkor ujjbegyünket húzzuk el az üveg szélén, így a vér egyszerűen belefolyik az üvegbe. Ahogy a könyvben írtam a fontos és kevésbé fontos szabályok megkülönböztetésénél, az, hogy egy vagy két csepp vér folyik be az üvegbe, nem játszik nagyon fontos szerepet (de persze ennél többet ne folyassunk az üvegbe).
Kérdés: A laboratóriumi vizsgálat vizeletemben bakteriális fertőzést mutatott ki. Arra gondoltam, hogy vizeletemből a sajátvér gyógyszer elkészítésének szabályai alapján készíthetnék szert, mit szól ehhez?
Válasz: Valóban van olyan irányzat, mely minden betegségből, illetve annak minden kórokozójából ú. n. nozódát készít, és ezzel kezel. A klasszikus (tiszta) homeopátia ezt nem ismeri, már csak azért sem, mert a legtöbb bajra megvan a jól bevált gyógyszere. Imhäuser doktornő is kipróbálta a vizeletképző szervek megbetegedése esetén a sajátvizelet kezelést, de úgy nyilatkozott róla, hogy semmilyen eredményt nem ért el vele.
Kérdés: Mikor kezdjem el a kezelést? A könyvet most vásároltam meg, tehát a téli megelőző kezelésről lemaradtam. Az allergiám csak a parlagfű virágzáskor jelentkezik, most, tavaszkor és nyár elején még tünetmentes vagyok. Válasz: A megelőző kezelést csak télen szabad elvégezni, amikor nem virágzik semmi, tehát nem keletkezhet allergia. Ha a téli kezelés már nem lehetséges, akkor várja meg azt az időt, amikor Önnél egyértelműen elkezdődnek az allergiás tünetek. De azt ne várja meg, amíg teljes erejével kitör Önön az allergia, hanem az első tünetek jelentkezésekor kezdje el a kúrát. Kérdés: Kipróbáltam az ajánlott kezelést, mert allergiám most tavasszal már megjelent. A kezelés segített is. Csináljak mégis biztonságból jövő télen egy megelőző kezelést is? Válasz: Nem. A tapasztalat azt mutatja, hogy sok esetben az első kúra után évekre elmúlik a szénanátha. Ezért, ha a kezelés segített, akkor addig nem szabad – még télen sem – megismételni a kúrát, amíg nem jelentkeznek újra zavaró módon a tünetek.
Kérdés: Lehetséges-e nem várt, meglepő, egyéni mellékhatások fellépése? Honnan tudom majd, hogy egy a terápia megkezdése után hirtelen fellépő tünet (hasmenés, izületi fájdalom, fejfájás) nem a saját-vér-terápia mellékhatása? Mit csináljak, ha ez megtörténik? Hagyjam abba a kezelést, vagy folytassam tovább?
Válasz: A homeopátiában meg kell különböztetni az akut és a krónikus betegségeket, azaz, hogy a beteg valamely akut bajára kap homeopatikus gyógyszert, vagy krónikus bajai ellen úgynevezett alkati kezelésben részesül. Mindkét esetben előfordulhat az úgynevezett „első rosszabbodás”, ami az akut esetben azt jelenti, hogy – kizárólag – átmenetileg megerősödhet a kezelendő tünete, az alkati kezelésnél pedig azt, hogy olyan tünetek lépnek fel – szintén csak átmenetileg –, melyek jellemzőek rá, melyek élete során többször, újra és újra felléptek már nála. . Csak az ilyen tünetek eredhetnek a szabályosan bevett homeopatikus gyógyszerektől, mert a homeopatikus gyógyszereknek nincsenek mellékhatásai, éppen ebben áll a homeopátia egyik legnagyszerűbb tulajdonsága!
Kérdés: Gyermekem asztmája az évente nyárvégén visszatérő enyhe szénanáthájától független. Elkezdhetem vele azonnal a saját-vér-terápiát?
Válasz: Igen. Imhäuser doktornő a krónikus asztma kezelésére a következőket ajánlja: Többnyire hónapokig – egészen a C18-ig potenciáig – tartó kezelésre van szükség, melyet alkati kezeléssel ajánlatos kiegészíteni. (Ehhez a szóbajöhető leggyakoribb alkati szerek a következők: Ars, Bromum, Calc-carb., China, Chin-ars., Dulcamara, Medorrhinum, Nat-m., Nat-sulf., Psorinum, Sulfur, Thuja – ez a fő szer a gyermekkori asztmánál –, Tub.)
Kérdés: Tíz napi kezelés után a tüneteim erősen javultak, de nem tűntek el teljesen. Mit csináljak? Folytassam a kezelést? Meddig?
Válasz: Ha egy kúra során a tünetek teljesen, vagy majdnem teljesen megszűntek, akkor a kezelést azonnal abba kell hagyni. Ha erősen, de még nem kielégítő módon javultak, akkor addig kell folytatni, amíg ez az állapot be nem következik, illetve amíg a kúra tart. Ha valakinek a tünetei az első kúra végére sem múltak el, vagy nem csökkentek jelentősen, akkor folytatnia kell C15-ös potenciával, tehát vennie kell még három üvegcsét, és elkészíteni a C15-öt és azt egy hétig bevenni az előző potenciáknál ismertetett módon. Ha erre sem következik be jelentős javulás, akkor a következő esetek jöhetnek szóba: 1) szénanáthája még mindig erősen gyötri, akkor egy hét szünet után kezdje el elölről a kúrát; 2) szénanáthája ugyan nem lett jobb a kezeléstől, de időközben már elmúlt a szezon: ilyen esetben télen csinálja végig a könyvben leírt megelőző kezelést; 3) ha nincs kedve ezt télen megcsinálni, akkor a következő nyáron, abban a pillanatban, ahogy jelentkeznek az első szénanáthás tünetei, kezdje el a kúrát az akut esetekre leírt módon.
Kérdés: Könyvében azt írja, hogy a kezelés során türelemmel kell lenni.
Válasz: Vannak olyanok, különösen gyerekek, akiknél egy-két adag elmulasztja a tüneteket, és vannak olyanok, akiknek ehhez több kúrára van szükségük.
Kérdés: Azt írja, hogy a saját-vér-terápia csalánkiütés ellen is alkalmazható. Válasz: Ahogy a könyvemben írtam, a homeopátia sem hat olyankor százszázalékosan, ha a kiváltó okok nem szűnnek meg. Ha tehát az Ön gyermekének csalánkiütését egyértelműen valamely élelmiszer okozza, akkor a diéta valóban elengedhetetlen. Ha viszont a csalánkiütés valamely krónikus probléma tünete (általában az), vagyis évek óta fennáll, akkor, ha egy bizonyos élelmiszer serkenti is kialakulását, de nem az a kiváltó ok. Ilyenkor a saját-vér kezelés vagy teljes gyógyulást hoz, vagy sokat segít. Ugyanakkor ajánlott a saját-vér-terápia mellett egy alkati kezelést is végrehajtani.
|